چند نکته درباره پذیرش مقاله ISI

ارائه مقالات علمی یکی از بهترین روش ها برای بیان نتایج بدست آمده توسط پژوهشگران در سرتاسر جهان است. در صورتی که  مقالات ارائه شده را به چند سطح تقسیم کنیم، همایش ها و کنگره ها راحت ترین محل برای چاپ مقالات علمی است و روند داوری این ژورنال ها راحت است. سطح بعدی، ژورنال های کم اعتبار هستند که جز مجلات ISI یا Scopus نیستند. مجلات دارای نمایه ISI  و یا Scopus عموما دارای کیفیت بالایی هستند. برای گرفتن پذیرش مقاله از ژورنال های ISI باید به چند نکته اساسی زیر توجه کرد:

 

در این نوشتار قصد آن است که به آموزش رفرنس نویسی برای مقاله بپردازیم.

نگارش مقاله علمی معمولا با هدف چاپ در مجلات و نشریات معتبر علمی می­‌باشد تا نویسنده یافته­‌های خود را به صورت مکتوب در اختیار دیگران قرار دهد. مقاله یک سند علمی با ساختاراست که با هدف توزیع و نشر یافته­‌های یک فرد خاص، در یک زمان خاص، بر روی جمعیتی خاص و با مساله، هدف، روش پژوهش و ابزار اندازه­‌گیری خاصی انجام شده است. یکی از اصلی‌­ترین نقش‌­های نویسنده مقاله آنست که بتواند مساله پژوهش، جمعیت، ابزار اندزه­‌گیری و روش پژوهش را از حالت ایزوله و خنثی به حالتی زنده و پویا درآورد.

 

 

اگر شما دانشجو یا علاقمند به پژوهش هستید حتماً می‌دانید که این روزها تنها راه طی کردن مسیر تحصیلات تکمیلی تسلط به مقاله نویسی است. ما با استفاده از تجربیات تمام اساتید و پژوهشگران موسسه که رزومه پژوهشی آن‌ها بی‌نظیر است و مقالات بیشماری در مجلات معتبر ISI دارند این مطالب را برای شما آماده کرده‌ایم.