موسسه ISI لیست تمامی مجلاتی را که در این موسسه نمایه می شود، به صورت رایگان در سایت قرار داده است. با مراجعه به وب سایت موسسه ISI می توانید لیست تمامی مجلات  نمایه شده را دریافت نمایید. همچنین می توانید از امکانات جستجو بهره ببرید. در صورتیکه نام مجله و ISSN آن را داشته باشید می توانید به جستجو بپردازید. اگر نام مجله در لیست موسسه ISI وجود داشت، مجله را ISI می نامیم. ولی برای تعیین JCR یا Listed بودن مجله باید به کاورج (Coverage) آن توجه نمود. وجود هر یک از عناوین زیر نشانگر JCR بودن مجله مزبور می باشد:

در غیر این صورت مجله ISI Listed می باشد.

به عنوان مثال جهت بررسی ISI بودن مجله با عنوان Energy  (با ISSN: 0360-5442)، به ترتیب زیر عمل می کنیم. ابتدا به بخش Master Journal List موسسه ISI بروید و در بخش جستجو، نوع جستجو ( Search Type ) را بر روی ISSN قرار دهید و در بخش Search Terms، شماره شناسه بین المللی (ISSN) مجله را وارد نمایید و بر روی SEARCH کلیک نمایید. اگر مجله در موسسه ISI نمایه شده باشد در صفحه بعد مشخصات آن ظاهر می شود. لازم به ذکر است که جستجو براساس نام کامل، کلمه ای از نام مجله و یا با داشتن ISSN مجله امکان پذیر می باشد.

 

 Untitled373

 

اگرمجله ای در تامسون ثبت نشده باشد پس از جستجوی با پیغام ” No matches found for the query” مواجه خواهید شد.

چگونه بدون استفاده از سایت ISI، ایمپکت فاکتورمجلات را پیدا کنیم؟

در سایت تامسون نام و مشخصات ایندکس یک مجله آی اس آی نشان داده می شود، اما خود آن ها فاقد ایمپکت فاکتور مجلات هستند. از اینرو برای دسترسی به ایمپکت فاکتور مجلات به معرفی سایت های زیر می پردازیم. آدرس سایت هایی که در زیر مشاهد می کنید، این امکان را به ما می دهد تا شماره ISSN مجله را در باکس مربوطه وارد و جستجو کنیم تا ایمپکت فاکتور موارد اخیر را به درستی به ما نشان دهد. در سایت Medsci امکان مشاهده تعداد مقالات چاپ شده مجله، نحوه سابمیت، درصد پذیرش مقاله و زمان متوسط داوری قابل مشاهده است.  ولی روش اصلی حضور یاعدم حضور در آی اس آی و محاسبه ایمپکت فاکتور یک مجله  همان مراجعه به سایت اصلی تامسون رویترز می باشد.

http://www.medsciediting.com/sci/hotlight.asp

http://www.bioxbio.com/if/